led světlo a osvětlení

VÍTEJTE VE SVĚTĚ KVALITNÍHO LED OSVĚTLENÍLED SVĚTLO LED PÁSKY ŽÁROVKY A VŠE KOLEM OSVĚTLENÍ

LED SVĚTLO A OSVĚTLENÍ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ASPEKT V LIDSKÉM ŽIVOTĚ PŘESTO JE SVĚTLO NEJEN V NAŠICH DOMÁCNOSTECH VELMI PODCEŇOVANÉ. PŘITOM JEN DÍKY DOBRÉMU NASVĚTLENÍ SE DOMA CÍTÍME JAKO “DOMA” A JE NÁM ZDE PŘÍJEMNĚ

KVALITNÍ A EFEKTNÍ LED SVĚTLO

MYSLETE NA KVALITNÍ A EFEKTNÍ OSVĚTLENÍ JEŠTĚ PŘED REKONSTRUKCÍ ČI NOVOSTAVBOU

Je mnoho studií zaměřených na kvalitu světla či led osvětlení, množství světla v pracovním prostoru nebo naopak v odpočinkovém prostoru. Všechny studie se však shodují na tom, že světlo RAZANTNĚ ovlivňuje jak momentální pohodu tak pozitivní vnímání prostředí. Hlavní je však dlouhodobý efekt na duševní i tělesné zdraví.

LED SVĚTLO JAKO DESIGNOVÝ ELEMENT

V dnešní době lze vše ovládat nebo barevně sladit a udělat si doma “vlastní pohodu”.
Pomyslete na to jak by mohl Váš dům, byt nebo jen některý pokoj být osvětlen abyste se v něm cítili skvěle..

POŽADAVKY ZADEJTE A POHODLNĚ SE USAĎTE

Od A do Z Vám vše navrhneme, vypočítáme a technické detaily vyřešíme.. Od návrhu přes detaily až po finální tečku.

BUĎTE NÁROČNÍ A CHTĚJTE PRO SEBE TO NEJLEPŠÍ

led osvětlení návrhy a výroba na míru

LED světlo a mnohaleté zkušenosti

led osvětlením – led pásky a celkově led svítidly se zabývám již od konce roku 2011 a osvětlením jako takovým již od 1996.
Od počátku led žárovek a led osvětlení se LED technologiemi zabývám a jsem jejich veliký fanda. Ovládání a možnosti použití jsou totiž téměř neomezené.
Hlavním bodem mého zájmu v led osvětlení jsou NEJEN neuvěřitelné možnosti aplikací. Kombinování hlavního osvětlení s efektním či dekoračním je nejen výzva, ale taky uspokojení z výsledného efektu. Naše každodenní téma je vymyslet a vytvořit našim zákazníkům něco nového, lepšího a vyřešit i záludné nástrahy technického řešení ještě před montáži samotnou.

Know How a znalosti

Znalosti led technologie, technické know-how a cit pro detail mne dělá výjimečným oproti jiným “prodejcům” led osvětlení.
Elektro technickou školu jsem vystudoval se skvělými výsledky v elektro předmětech, vždy mne totiž elektro a fyzika bavily.
Po škole jsem si prošel od A do Z veškeré elektro práce, od montáží po opravy strojů a kdy mne to vždy naplňovalo. Má práce mne opravdu baví do dnes. Již se již nevěnuji elektro montážím a opravám elektro. Dnes se zabývám led světlem, jeho návrhy a výrobou se zaměřením na designové led světlo a led projekty.
Proto Vám vyřeším mnoho problémů nejen s osvětlením či jeho ovládáním souvisejících.
Poradím Vám jak komplikované prvky osvětlení vyřešit a navrhnu cestu abychom společně dosáhli Vámi chtěného efektu.

Návrhuji led světla nejen s profesionály

Navrhuji led světla a osvětlení s architekty, designéry, elektro firmami, stolaři, designovými studii a vůbec se všemi kdo potřebují třeba jen radu a drobnou přípravu pro téměř jakékoli osvětlení nebo potřebují pro své klienty něco nového, neokoukaného a jednoduše jedinečného na míru.
Neváhejte mne proto kdykoli kontaktovat pro rady, informace nebo kompletní řešení Vašeho projektu.

Značková led světla a led osvětlení

Používám svítidla a komponenty pouze ověřených značek a dodavatelů, u kterých jsou kvalita a provedení hlavními body ke spokojenosti zákazníka.
Kdy klient i já můžeme mít v srdci klid a spokojeně si říci, že jsme vybrali opravdu “dobře”. Námi používané led osvětlení naleznete zde.
Vždy doporučuji nejlepší poměr kvality a designu za rozumnou cenu v závislosti na použití, i když se jedná například o industriální led osvětlení.
Nechejte se inspirovat jaké led osvětlení je možné vyrobit na míru nebo zakoupit jako designový kus.

Led světlo a led technologie – Praktické informace

led světlo a led pásky není jako když měníme klasickou žárovku.

Hlavní důvod je sice s led světlem ušetřit el. energii, ale s tímto typem osvětlení také umíme dosáhnout nejlepších efektů pro náš duševní komfort nejen doma, ale i na pracovišti v klubu, restauraci a kdekoliv je to požadováno.

Co je to led čip a kde se v led osvětlení používá?

led čipy v osvětlení jsou prakticky led diody pouze v jiném těle – jsou menší a výkonnější a ještě menší a ještě výkonnější.. Díky moderní technologii se dnes dá vmístit 100W klasická žárovka do čipu malého 2x2mm.. Samozřejmě technologie jde dál a tyto čipy se nedělají jen výkonnější, ale také s vyšším CRI a efektivitou Lm/W a delší životností nebo nižším vyzařováním tepla atd. Tyto led čipy se používají v každém led produktu ať už je to led žárovka nebo led panel.

Co je to CRI?

CRI je index podání barev, čím vyšší číslo je tím věrnější světlo v porovnání se sluncem nám světelný zdroj dává a to je příjemné a dobré pro naše lidské oči. Například klasické pouliční osvětlení má velmi nízké CRI cca 20-25Ra, ale slunce má CRI 100Ra. Osvětlení například v domácnosti či v obchodě atd. by mělo mít nejméně CRI>80Ra což je státem dané minimum jako standart.
V dnešní době však led osvětlení umí dodat mnohem vyšší hodnoty CRI. Osobně doporučuji minimum CRI >90Ra Jelikož je CRI exponenciální hodnota každá jednotka či desetina navíc je veliký krok dopředu.

Co je to barva světla nebo-li CCT?

CCT zjednodušeně je zkratka pro barvu světla (teplá bílá, studená bílá) která se uvádá v Kelvinech a vyjadřuje jak moc je barva teplá či studená.

Co je to Lumen?

Lumen (Lm) je jednotka svítivosti, která udává jak velký je světelný tok (výkon) světelného zdroje např. LED žárovky nebo LED svítidla.

Co je to Lumen na Watt?

Lumen na Watt je přepočet efektivnosti světelného zdroje v poměru světelného toku a elektrického příkonu na 1 watt.
Jednoduše řečeno LED žárovka 10W se světelným tokem 800lm má efektivitu 80lm/W.
Zatímco obyčejná žárovka 100W má svítivost cca 1200lm a má tím pádem efektivitu 12lm/W

Co znamená PFC?

PFC je do češtiny přeloženo – korekce účiníku. Tato korekce účiníku se používá v napájecích zdrojích nejen pro led osvětlení, aby se dosáhlo vyšší efektivity a nižších ztrát výkonu. PFC se ještě dělí na pasivní a aktivní. V EU jsou zdroje bez PFC zamítnuty, takže lze říci že veškeré osvětlení má zdroje proudu minimálně s pasivním PFC. Zdroje s pasivním PFC jsou však minimálně efektivnější nežli zdroje bez PFC.

Co je to IP?

IP vyjadřuje hodnoty krytí elektrického zařízení před vnikem pevných částic a vody. Kdy IP20 říká, že předmět je chráněn před vniknutím předmětu většího než ø12mm ale není chráněn proti vodě. IP44 říká že je předmět chráněn proti vniknutí předmětu většího než ø1mm a je chráněn proti stříkající vodě.

Proč led světlo namísto jiných světelných zdrojů?

led žárovky, led pásky a vůbec všechna led svítidla jsou mnohem efektivnější než klasické žárovky, halogeny, zářivky nebo i úsporné žárovky (úsporky) či jiné světelné zdroje.
Oproti všem světelným zdrojům kromě klasické žárovky a halogenové žárovky mohou mít led žárovky i mnohem vyšší CRI.
Nejlepší z umělých světelných zdrojů vhledem k CRI jsou klasické žárovky a halogenové žárovky. Ty však oproti LED osvětlení nemají tak rozmanitý rozsah možností použití.
Konec konců led pásky, led žárovky a vůbec led osvětlení v dnešní době jdou stále dopředu ve vývoji. U těchto led světelných zdrojů lze již také dosáhnout vysokého CRI. Takovéto led světelné zdroje jsou však dražší od těch obyčejných.
Navíc led osvětlení je tak versatilní, že možnosti aplikace ať už led pásků nebo jiných led komponentů jsou již v dnešní době standardem.

Jak vybrat led pásky pro dekorační nebo hlavní led světlo a osvětlení?

V dnešní době led pásky prodává téměř každý obchodník s elektro sortimentem. Poznat však kvalitní led pásek není jednoduché. Proto se Vám pokusím dát alespoň několik rad jak poznat kvalitní led pásky.

  • U led pásků musí být vypsány základní údaje: Napětí, výkon, typ čipu (led diody na pásku) a CRI – pokud tyto údaje obchodník nezná pravděpodobně neví co prodává
  • led pásek musí mít oboustranné PCB (měděná vrstva je z obou stran) tím je dosáhnuta lepší distribuce napětí po celém led pásku a led pásek tak může svítit stjně po celé délce – lze také na omak zjistit rozdíl, jednostranné PCB je měkkčí než obou stranné – tady také záleží na watáži led pásku protože více výkonný led pásek potřebuje více mědi a proto je také mnohem tužší – je zde proto potřeba porovnávat led pásky o stejné watáži a se stejnými led čipy.
  • Je také důležité mít k obchodníkovi důvěru, mnoho obchodníků totiž koupí levný led pásek a “malinko” pozmění některé údaje nebo navykládá cokoli jen aby led pásek prodal.
  • Proto je dobré obracet se v těchto případech na specializované obchodníky.

Jak spočítat výkon led pásků?

U led pásků jak jsem zmínil je potřeba aby obchodník udával tento důležitý parametr. Nejen pro dekorační led osvětlení, ale hlavně pro hlavní osvětlení abychom nemuseli počítat výkon led pásku na 1m. Hlavně abychom měli představu jak výkonný zdroj pro led pásek použít, když osvětlujeme například niku o délce 4m.
V takovém případě počítáme 4(metry led pásku) x výkon led pásku na 1m (např. 5w/1m) = 20W. Takto teď víme, že odběr led pásku bude 20W a můžeme podle toho vybrat potřebné komponenty jako: ovládač (přijímač) pro led pásky, napájecí zdroj nebo zesilovač signálu. Podobně také podle výkonu a použití led pásku potřebujeme vybrat i profil pro led pásky, který bude dostatečně led pásek chladit aby nám led pásek vydržel co nejdéle.

Jak pro led světlo vybrat napájecí zdroj (například led pásky)?

Zdroj pro led světlo vybíráme podle výkonu zátěže (led žárovky, led pásky atd.) kterou potřebujeme napájet. Všeobecně musí být napájecí zdroj silnější než samotná led žárovka (W – Výkon ano, ale ne V – Volty) protože takto zvládne napájet 100W zdroj např. 10kusů led žárovek o výkonu 10W (10ks X 10W = 100W). Nikdy však ne naopak jinak se může napájecí zdroj zničit.
Jak správně spočítat výkon napájecího zdroje pro led osvětlení? Najdete v článku na našem eshopu zde.